STOWARZYSZENIE NA RZECZ POMOCY UCZNIOM Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 SPECJALNYCH W PSZCZYNIE "RAZEM"

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

 

 Uczniowie klasy 2-3 u postanowili w tym roku uczcić Dzień Matki w inny sposób, niż to było w latach ubiegłych. 29 maja dzieci ze swoimi mamami wybrały się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Leśny Park przywitał nas słoneczną pogodą, dzięki temu zwiedzanie tego miejsca było wielką przyjemnością. Spacer alejkami parku dawał możliwość zaobserwowania różnorodnych gatunków zwierząt leśnych. Gościliśmy u dzików, saren, szopów, osła, jeleni i u wielu innych mieszkańców lasu. Chętni mogli karmić sarenki, które przechadzały się po parkowych alejkach. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy pokaz lotów ptaków drapieżnych. Był też spacer bajkową alejką i zabawy na placu zabaw. Gdy pojawiło się zmęczenie udaliśmy się do Karczmy Góralskiej gdzie zostaliśmy poczęstowani napojami, frytkami oraz słodkimi przysmakami. Nie zabrakło oczywiście życzeń i prezentów dla kochanych mam. Wycieczka do Ustronia nie tylko była ciekawą lekcją przyrody, ale dostarczyła też dzieciom i ich mamom dużo radości i wzruszeń.

Dziękujemy wszystkim mamom za piękny udział w wycieczce, a zwłaszcza pani Kasi Raszka- Sodzawiczny za zaangażowanie w organizację wycieczki.

Majowa wycieczka odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenia „RAZEM”.

Słowa podziękowania kierujemy też do właścicieli Karczmy Góralskiej oraz Leśnego Parku Niespodzianek, gdyż gościliśmy tam nieodpłatnie.

E. Golda